Санокварт (аналог Клінісепт)

Санокварт (аналог Клінісепт)

Засоби дезінфекції

Повна назва засобу – дезінфекційний засіб “Санокварт” фасований за ТУ У 24.2-30945492-003.
Склад засобу, вміст діючих та допоміжних речовин, мас. %: N-алкіл-N-бензил-N,N-диметиламонію хлорид – 3,35; N-алкіл-N-етилбензил-N,N-диметиламонію хлорид – 3,30; диметилдидециламоніум хлорид – 3,33 (діючі речовини); спирт ізопропіловий – < 2,0; вода до 100,0.
Форма випуску і фізико-хімічні властивості засобу. Прозора безбарвна (або голубого чи жовтого кольору) рідина з характерним специфічним запахом поверхнево-активних речовин. Добре розчиняється у воді. Робочі розчини прозорі, безбарвні, мають слабкий специфічний запах поверхнево-активних речовин. Робочі розчини засобу “Санокварт” виявляють мийні властивості, не ушкоджують об’єкти із металу, скла, гуми та полімерних матеріалів, добре змиваються, не залишають нальоту. Засіб “Санокварт” не сумісний з окисниками, аніонними поверхнево-активними речовинами, милами.
Призначення засобу. Поточна, заключна та профілактична дезінфекція у закладах охорони здоров’я державної та комунальної форм власності, дошкільних навчальних закладах та вогнищах кишкових та крапельних інфекцій бактеріальної (крім туберкульозу), вірусної (включаючи парентеральні вірусні гепатити В і С, ВІЛ-інфекцію, рота-, вакцинія- та поліома-віруси) та грибкової (включаючи кандидози) етіології.
Спектр антимікробної дії. “Санокварт” виявляє бактерицидні (за винятком мікобактерій туберкульозу), віруліцидні (щодо збудників крапельних інфекцій та інфекцій з парентеральним механізмом передачі збудника – гепатити, СНІД тощо), фунгіцидні (щодо грибів роду Candida) властивості.
Токсичність та безпечність засобу. “Санокварт” за параметрами гострої токсичності для лабораторних тварин при введенні в шлунок належить до помірно небезпечних речовин (3 клас небезпеки відповідно до вимог ГОСТ 12.1.007), при нанесенні на шкіру – до мало небезпечних речовин (4 клас небезпеки відповідно до вимог ГОСТ 12.1.007). У нативній формі та у вигляді концентрованих розчинів подразнює слизову оболонку очей. Поріг подразнювальної дії на слизову оболонку очей встановлений на рівні розчину 50 % концентрації. Не виявляє сенсибілізуючих, мутагенних та канцерогенних властивостей.