Хлорамін Б (Чехія)

Хлорамін Б (Чехія)

Засоби дезінфекції

ОБЛАСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ

Застосовується у лікувально-профілактичних, дитячих установах, в клінічних, мікробіологічних, вірусологічних лабораторіях, у вогнищах інфекційних захворювань; на підприємствах громадського харчування, торгівлі, комунальних об’єктах (готелях, гуртожитках, лазнях, пральнях, перукарнях, басейнах, спорткомплексах і т.п.) , в установах соціального забезпечення.

ВИМОГИ БЕЗПЕКИ

Хлорамін Б відноситься до важкозаймистих речовин, пилоповітряна суміш вибухобезпечна, при нагріванні вище 150 °С розкладається з виділенням хлору і хлористого водню (2-й клас небезпеки). Хлорамін Б за ступенем впливу на організм відноситься до речовин 3-го класу небезпеки.

НЕБЕЗПЕКА ДЛЯ ЛЮДИНИ

У вигляді порошку має виражену місцево-подразнюючу дію на шкіру та слизові оболонки очей і слабкою сенсибілізуючою дією, є слабким алергеном. Робочі розчини до 1% (по препарату) при багаторазових впливах не викликають місцево-подразнюючої дії, а робочі розчини більше 1% – викликають сухість шкіри, в аерозольній формі викликають подразнення органів дихання та слизових оболонок очей.

ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ОТРУЄНІ

При появі подразнення верхніх дихальних шляхів і очей потерпілого слід вивести на свіже повітря або в добре провітрюване приміщення, забезпечити спокій, зігрівання, прополоскати рот 2%-ним розчином питної соди, дати тепле пиття з содою (1 чайна ложка соди на склянку води) або молоко.

При попаданні засобу в шлунок необхідно випити декілька склянок води з 10-20 подрібненими таблетками активованого вугілля. Нудоту не викликати!

При попаданні засобу в очі промити їх проточною водою або 2%-ним розчином питної соди протягом 10-15 хвилин, при подразненні слизових оболонок закапати 30% розчин сульфацила натрію.

При необхідності звернутися до лікаря.

УПАКОВКА

Хлорамін Б упаковують в поліетиленові мішки масою 25 кг, а також поліетиленові пакети масою 300 г, покладені в фіброві барабани з поліетиленовими вкладишами.

ЗБЕРІГАННЯ

Хлорамін Б зберігають при температурі від -20 ° С до +30 ° С в герметично закритих оригінальних упаковках виробника штабелями висотою не більше 3 м вдалині від джерел тепла та відкритого вогню, окремо від лікарських препаратів і продуктів харчування в сухому, темному і прохолодному місці , недоступному дітям. Штабелі повинні бути розташовані на відстані не менше ніж 1 м від опалювальних приладів. Не допускається зберігання хлораміну Б спільно з вибуховими та вогненебезпечними речовинами, з нафтовими і харчовими продуктами.

ГАРАНТІЙНИЙ ТЕРМІН ЗБЕРІГАННЯ

5 років з дня виготовлення. Термін зберігання не активованих розчинів – 15 днів (в темному прохолодному місці в закритій ємності).