Повна назва засобу – дезінфекційний засіб “Біохлор”.
Склад засобу, вміст діючих та допоміжних речовин, мас. %: Активно діючою речовиною є гіпохлорит натрію. Початковий вміст активного хлору в засобі від 5,0 – 9,0 % (концентрат). До складу засобу також входять миючі, антикорозійні, стабілізуючі, антимікробні, ароматизуючи добавки.
Форма випуску і фізико-хімічні властивості засобу. Засіб “Біохлор” являє собою рідину жовтуватого кольору з характерним запахом хлору й ароматизатора. При зберіганні засобу допускається випадання осаду, наявність якого не є ознакою погіршення якості засобу. Добре змішується з водою у будь-яких співвідношеннях. Засіб та його робочі розчини мають лужну реакцію, миючі властивості, не займисті, вибухобезпечні.
Призначення засобу “Біохлор”:
- для дезінфекції поверхонь в приміщеннях, санітарно-технічного обладнання, посуду, білизни, виробів медичного призначення (крім ендоскопів), предметів догляду хворих, прибирального матеріалу тощо при інфекціях бактеріальної (включаючи туберкульоз), грибкової (кандидози, дерматомікози) і вірусної (включаючи гепатити й СПІД) етіології в інфекційних вогнищах у лікувально-профілактичних закладах (включаючи біохімічні, бактеріологічні та вірусологічні лабораторії, донорські пункти й відділення переливання крові, патологоанатомічні відділення), квартирах, дитячих закладах тощо при проведенні поточної та заключної дезінфекції;
- для проведення профілактичної дезінфекції;
- для дезінфекції поверхонь в приміщеннях при проведенні генеральних прибирань в ЛПЗ. дитячих закладах тощо;
- для дезінфекції в аптеках, учбових та дитячих закладах, на комунальних об’єктах, на рухомому складі й об’єктах забезпечення залізничного і громадського транспорту, в каретах швидкої допомоги, вокзалах, готелях, гуртожитках, будинках відпочинку і пансіонатах, кінотеатрах, підприємствах громадського харчування і торгівлі, лазнях, саунах, басейнах, громадських туалетах, в місцях проведення тренувань і спортивних змагань, учбово-тренувальних зборів, а також для дезінфекції на епідемічно значимих об’єктах, діяльність яких вимагає проведення дезінфекційних робіт відповідно до діючих сані гарно-гігієнічних та протиепідемічних норм і правил, нормативно-методичних документів.
- для дезінфекції в харчовій та переробній промисловостях. 1.6. Спектр антимікробної дії.
Засіб “Біохлор” ефективний щодо широкого спектру мікроорганізмів; грампозитивних і грамнегативних бактерій (в т.ч. мікобактерій туберкульозу), вірусів (в т.ч. поліовірусів, вірусів гепатитів та ВІЛ), грибів родів Сепсисі й збудників дерматомікозів. Застосування антимікробних домішок дозволяє пролонгувати антимікробну дію засобу Біохлор. 1.7.Токсичність та безпечність засобу.
За ГОСТ 12.1.007-76 засіб “Біохлор” у вигляді концентрату належить до речовин 4 класу небезпеки (помірно небезпечні речовини); подразнює шкіру і слизові оболонки; мас слабкі кумулятивні властивості; не виявляє сенсибілізуючої дії; не має мутагенних властивостей. За параметрами гострої токсичності дезінфікуючий засіб „Біохлор” при введенні у шлунок білих щурів (ЛД50>5000 мг/кг) та при нанесенні в нативному вигляді на шкіру морських свинок (ЛД50>2500 мг/кг) належить до 4-го класу малонебезпечних речовин згідно ДСТу 12.1.007-76. Одноразове нанесення на шкіру морських свинок дезінфікуючого засобу в нативному вигляді (доза 2500 мг/кг) не спричиняє загибелі лабораторних тварин.
Дезінфікуючий засіб у насичуючих концентраціях, які створюються у закритих приміщеннях при обробці їх нативним засобом , має помірний токсичний ефект та подразнює слизові оболонки ока та верхніх дихальних шляхів лабораторних тварин. При інгаляційному виливі відповідає 3-му класу (помірно небезпечні речовини). Концентрації хлору в затравній камері з насичуючими концентраціями на момент експозиції були на рівні 10-12 мг/м3. Дезінфікуючий засіб не виявляє сенсибілізуючої дії. Засіб володіє слабким кумулятивним ефектом.