Акватабс - таблетки для знезараження води

Акватабс - таблетки для знезараження води

Акватабс - використовується для знезараження питної води, ємностей для тривалого зберігання води: у осередках інфекційних захворювань, в організаціях і установах, на підприємствах, які пов'язані із забезпеченням населення водою і продуктами харчування; знезараження басейнів, поверхонь підсобних приміщень (душових, роздягалень, санвузлів), санітарно-технічного устаткування, інвентаря в плавальних басейнах, лазнях, саунах, СПА-салонах, інших оздоровчих і спортивно-оздоровчих установах, а також для знезараження овочів і фруктів.

Акватабс - має широкий спектр протимікробної дії: бактерицидна (включно мікобактерії туберкульозу), віруліцидна (включно збудників парентерально-вірусних гепатитів, кишкових вірусних інфекцій, СНІДу), фунгіцидні властивості (грибів роду - Candida,пліснявих грибів і патогенних дерматофітів).

Акватабс - виробляється у вигляді таблеток білого кольору, якімають запах хлору, і містять Na-сіль ДХЦК, при розчиненні якої виділяється активний хлор.

Склад препарату: активно-діюча речовина - дихлорізоціанурат натрію (Na-сіль ДХЦК) - 50%, бікарбонат натрію, адипінова кислота, сульфат натрію - 50% (додаткові речовини).

Для знезараження індивідуальних запасів води рекомендується застосовувати таблетки з вмістом натрієвої солі дихлорізоціануровой кислоти 3,5 мг, 8,5 мг, 12,5 мг та 17 мг в одній таблетці і кількістю активного хлору 2 мг, 5 мг, 7,3 мг і 10 мг відповідно з розрахунку одна таблетка на 1 л води.

Для води, що не вимагає очищення (водопровідна вода, прозора і безбарвна колодязна, артезіанська і ін.) рекомендуються таблетки, що містять 3,5 мг ДВ (2 мг активного хлору). Величина залишкового вільного хлору повинна складати 0,3-0,5 мг/л через 30 хв після розпаду таблетки.

Для знезараження забрудненої води (річкова, озерна, ставкова і ін.) Необхідно використовувати таблетки з вмістом ДВ 8,5 мг, 12,5 мг та 17 мг, тобто містять 5 мг, 7,3 мг і 10 мг активного хлору відповідно. Обов'язковою вимогою при знезараженні природних каламутних вод є їх попереднє фільтрування через тканевий фільтр, а кількість залишкового вільного хлору повинна становити 1,4 - 1,6 мг/л через 30 хв після розпаду таблетки.

Визначення необхідної дози хлору для отримання необхідної величини залишкового хлору проводять шляхом пробного хлорування. Для цього беруть 3 ємності, кожну заповнюють знезаражуваною водою об'ємом 1 л, вносять 1, 2 і 3 таблетки, що містять однакову кількість активного хлору (2 мг для чистої води або 5 мг для фільтрованої каламутної води). Воду ретельно перемішують і через 30 хв визначають наявність запаху хлору у воді. Ефективною вважається таблетка, при внесенні якої через 30 хв у воді виявляється запах хлору. Якщо запах дуже сильний, то необхідно повторити пробне хлорування, в 2 рази зменшивши кількість таблеток або збільшивши об'єм води.

Знезараження індивідуальних запасів води необхідно проводити тільки в посудині з кришкою що загвинчується (фляга тощо). Після розпаду таблетки слід щільно загвинтити кришку і збовтати воду, потім трохи (на 1/2 обороту) кришку відгвинтити і кілька разів перевернути посудину для того, щоб розчинений препарат разом з водою потрапив в різьбу кришки. Вода придатна для пиття через 30 хв після розчинення таблетки. Для видалення надлишку хлору та можливих побічних хлорвмісних вуглеводнів рекомендується фільтрування знезараженої води через активоване вугілля або її кип'ятіння протягом 1 хв.

 Назва таблетокВміст ДВ в таблетках, мгВміст активного хлору в таблетці, мг
  1. Акватабс 3,5 3,5 2,0
  2. Акватабс 8,5 8,5 5,0
  3. Акватабс 12,5 12,5 7,3
  4. Акватабс 17 17,0 10,0

Друк   E-mail