Хлорантоин

Хлорантоин

Средства дезинфекции

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Повна назва засобу “Хлорантоін” за ТУ У 22902465.004-95.
Склад засобу, вміст діючих та допоміжних речовин, мас. %: дихлорантин – 20,0-22,0; 5,5-диметилгідантоїн – 12,0-16,0; натрій триполіфосфат- 9,0-10,0; аніонні поверхнево-активні речовини – 3,2-5,0; натрій бензоат – 0,0-10.0; наповнювач до 100.0. Вміст активною хлору становить не менше, ніж 13.:
Форма випуску і фізнко-хімічні властивості засобу. Сипкий порошок світлих тонів з помірним запахом хлору. “Хлорантоін” марки Т виробляють у формі таблеток. Розчинність у воді становить не менше 20 мг/дм3 . Розчини “Хлорантоіну” та “Хлорантоіну” марки Т прозорі, безбарвні, мають помірний запах хлору. Допускається помірна опалесценція водних Робочі розчини засобу не пошкоджують об’єкти, що виготовлені із металу, скла, гуми, полімерних матеріалів, дерева, кахлю, порцеляни, фаянсу та поверхні медичних приладів і устаткування з лакофарбовим. гальванічним і полімерним покриттям, не фіксують білкові забруднення на поверхні виробів медичного призначення, добре змиваються, не залишають нальоту. Гомогенізують мокротиння та інші виділення.
“Хлорантоін” не сумісний з катіонними речовинами та одно- та багатоатомними спиртами.
Призначення засобу. “Хлорантоін” призначений: – для поточної і заключної дезінфекції в закладах охорони здоров’я та вогнищах кишкових і крапельних інфекцій бактеріальної і вірусної етіології туберкульозу, дерматомікозів, кандидозів;
– для передстерилізаційного очищення та поєднання процесів дезінфекції і передстерилізаційного очищення виробів медичного призначення із корозійностійкого металу, скла, гуми та полімерних матеріалів;
– для профілактичної дезінфекції в закладах охорони здоров’я, на підприємствах фармацевтичної, мікробіологічної, парфюмерно-косметичної, харчової промисловості, в аптечних закладах (аптечні склади, аптеки, аптечні пункти, аптечні кіоски), в дитячих дошкільних закладах, в навчально-виховних закладах різних рівнів акредитації, в оздоровчих закладах (будинки відпочинку, санаторії, профілакторії тощо), в закладах сфери відпочинку та розваг, на комунальних об’єктах (готелі, кемпінги, гуртожитки, басейни, сауни, лазні, громадські туалети тощо), на об’єктах комунально-побутового призначення (перукарні, салони краси, манікюрні, педікюрні, косметичні кабінети, пральні, хімчистки тощо), підприємствах громадського харчування, на підприємствах торгівлі, на рухомому складі та об’єктах забезпечення залізничного, автомобільного, водного, повітряного транспорту та в закладах зв’язку, в банківських установах та на інших об’єктах.
Спектр антимікробної дії. “Хлорантоін” має: бактерицидні, туберкулоцидні. віруліцидні, спороцидні та фунгіцидні властивості. Має добрі змочувальні, емульгуючі та мийні властивості. Видаляє механічні, білкові, жирові забруднення, залишки крові, залишки лікарських засобів із зовнішніх поверхонь, внутрішніх каналів та порожнин виробів медичного призначення.
Токсичність та безпечність засобу. “Хлорантоін”, відповідно до вимог ГОСТ 12.1.007 належить до помірно небезпечних речовин при введенні в шлунок (3 клас небезпеки) та до мало небезпечних речовин при нанесенні на шкіру (4 клас небезпеки). У сухому вигляді та концентрованих розчинах подразнює слизову оболонку очей та верхніх дихальних шляхів. У рекомендованих з метою дезінфекції концентраціях не виявляє шкірно- подразнювальних властивостей, не подразнює слизову оболонку очей. Не спричиняє шкірно-резорбтивної та сенсибілізуючої дії. При багаторазовому надходженні в організм v рекомендованих до застосування концентраціях не спричиняє патологічних змін життєво важливих органів та систем організму. Не виявляє мутагенних, канцерогенних та ембріотоксичних властивостей (за діючою речовиною).