Психрометр механічний МВ-4М

Психрометр механічний МВ-4М

Психрометр аспіраційний МВ-4М призначений для визначення відносної вологості і температури повітря в наземних умовах (у приміщенні і на відкритому повітрі). При визначенні вологості на відкритому повітрі психрометр виносять з приміщення за чверть години до спостереження і розміщують на спеціальному стовпі так, щоб резервуари термометрів були на висоті 2 м над грунтом.

Принцип дії: робота психрометра заснована на залежності різниці температур сухого і змоченого термометрів від вологості навколишнього повітря. Вологість повітря визначається за показаннями сухого і змоченого термометрів за спеціальними таблицями або психрометричним графіком, а температура повітря – за показаннями сухого термометра.

Будова: психрометр складається з двох однакових ртутних термометрів, закріплених у спеціальній оправі, і аспіраційної головки. Оправа являє собою трубку, що роздвоюється донизу, і захисні планки. До нижньої частини роздвоєної трубки за допомогою пластмасових втулок прикріплені два патрубки, які є радіаційним захистом резервуарів термометрів. Верхній кінець трубки з'єднаний з аспіратором. Аспіраційна головка складається з заводного механізму і вентилятора, закритих ковпаком. Пружина заводного механізму психрометра МВ-4М заводиться спеціальним ключем. При обертанні вентилятора в прилад всмоктується повітря, який обтікає резервуари термометрів, проходить по повітропровідній трубі до вентилятора і викидається назовні через прорізи в аспіраційної голівці. Сухий термометр буде показувати температуру повітря, а свідчення змоченого термометра будуть менші через охолодження, викликане випаровуванням води з поверхні батисту, облягаючого резервуар термометра.

Технічні характеристики:

  • діапазон вимірювання відносної вологості повітря при температурі повітря від -10 до +40 °С – 10-100 °С;
  • діапазон вимірювання температури повітря - від -31 до +50 °С;
  • похибка в залежності від температури – від ±2 до ±6;
  • живлення – 220 В;
  • споживча потужність – 30 Вт;
  • швидкість повітряного потоку (аспірація) при роботі вентилятора повинна бути на 6-й хвилині не менше – 1,7 м/с;
  • габаритні розміри (Lxd) – 105х400 мм;
  • вага не більше – 1,3 кг.

Друк   E-mail